Славия изпусна Локомотив в Пловдив

"Белите" имаха превъзходство, но стигнаха само до 1:1

Локомотив Пд и Славия завършиха наравно 1:1 в мач от втория кръг на първенството в А група. „Белите” има за какво да съжаляват, тъй като можеха да си тръгнат с 3-те точки от Пловдив. Те бяха по-добрият тим на терена, но пропуснаха да направят пълен обрат през второто полувреме.

Началото на срещата беше скучно и до 25-ата минута имаше само по един удар към двете врати. В 29-ата минута Станислав Генчев отправи изстрел в очертанията на вратата на домакините, но Йордан Господинов спаси. В следващата атака Благой Наков подаде на Кики, който стреля от дъгата на наказателното поле и с точен удар в горния десен ъгъл на Георги Петков откри резултата. До края на първата част Богомил Дяков получи травма и бе заменен от Георги Вълчев.