07-07-2014, 17:30

BulgariaUtre

При жените имаме нови шампионки

Марио Ангелов, ивент мениджър на родни изпълнители, за втора поредна година бе  водещ на традиционния Beach Tennis Tour 2014 @ Sunny Beach
тази година финалът отреди нови шампиони на Turquoise Bulgaria - G4 Briliantin Beach Tennis Tour 2014. За трета поредна година Тюркоаз България събра елита на плажния тенис у нас. Срещите, играни на плажа на Брилянтин, Слънчев бряг и този път събраха стотици зрители, предлагайки им страхотни летни емоции. При мъжете след драматичен финал купата в международния турнир си извоюваха фаворитите Росен Ненчев и Емил Аргиров, които на финала се наложиха с 2:0 срещу Петър Кирилов и Димитър Симеонов.

При жените имаме нови шампионки - Лазарина Стефанова и Катина Симеонова, които победиха на финала Диана Митева и Ралица Арсова. Стефанова и Симеонова успяха да се наложат трудно с 2:1. Атрактивната дисциплина смесени двойки също има своите нови шампиони. Изненадата на турнира Константин Буюклиев, който с неговата партньорка Диана Митева успяха да се наложат с 2:0 сета срещу Калоян Илиев и Даниела Гълабова. Всички състезтели, класирали се в Топ 6, спечелиха точки за международната класация, където най-предно класиране от българските двойки в момента имат шампионите от Слънчев бряг Ненчев/Аргиров и Стефанова/Симеонова. Освен това най-добрите на Turquoise Bulgaria - G4 Briliantin Beach Tennis Tour 2014 си поделиха и парите от наградния фонд, осигурен от спонсорите клуб „Брилянтин“ – Слънчев Бряг и Булстрад – Застрахователно Дружество.