130 млади огнеборци премериха сили за купата на Свиленград

Първи се класираха домакините от СОУ "Д-р Петър Берон", които са и републикански шампиони

Приключи първото състезание на младежките противопожарни отряди за купата на Свиленград. Това информираха от пресцентъра на МВР.

Трофея грабнаха учениците от местното СОУ "Д-р Петър Берон", които са и републикански шампиони за 2013 г.

В първото издание на турнира участваха 130 млади огнеборци, които показаха завиден спортен дух и много добри технически умения въпреки капризите на времето. Надпреварата се водеше между достойни противници, които демонстрираха сили, знание и възможности за справяне с препятствията, коментират организаторите.

Очаквано първото място в комплексното класиране завоюва отборът домакин от СОУ "Д-р Петър Берон". Републиканските шампиони показаха високо майсторство и истинска отборна игра.

Плътно зад първенеца застанаха учениците от пловдивското спортно училище "Васил Левски". Само малшанс попречи на сребърните медалисти да обърнат резултата в своя полза. Трети в комплексното класиране останаха момчетата от ОУ "Св. св. Кирил и Методий" – гр. Ловеч. Те се "заканиха", че ще търсят реванш на предстоящите републикански състезания.

Изненада поднесе вторият отбор на Свиленград, съставен само от момичета на възраст от 12 до 16 години. В дисциплината "Бойно разгръщане на състезателна пътека" младите дами безапелационно победиха участващите момчета и заслужиха златните си медали.