16-04-2014, 19:53

Андро Дюлгерян (архив)

Димитър Иванов

Шампионите спечелиха с 2:0 в първи полуфинал за купата на страната

Локо (Пд) загуби от Лудогорец с 0:2 като гост в първи полуфинал от турнира за Купата на България. Холандецът Луму вкара за шампионите през първата част, а след почивката Христо Златински се разписа от дузпа. Реваншът е следващата седмица на Лаута.

Двубоят започна сравнително равностойно, като черно-белите стояха прилично на терена.

Бившият капитан на Локо (Пд) Христо Златински, който сега носи лентата на Лудогорец, отправи 3 опасни удара, които бяха отразени от вратаря Акалски.

Минута преди края на първото полувреме Лудогорец поведе в резултата. Това стана след страхотен гол на Йерун Луму. Холандецът получи топката на десния фланг, напредна добре и с премерен шут с левия крак прати топката в горния десен ъгъл на вратата на Кирил Акалски.

След почивката Камбуров опита изстрел от фаул, но в стената. Малко след това Н’Дайе шутира по земя и принуди Чворович да избива топката.

В 52-ата минута Луму изведе Безяк сам срещу Акалски, но вратарят на Локо успя да спаси удара на словенския таран.

Мачът бе решен в 64-ата минута след спорна дузпа за домакините. Ангел Йошев протегна крак при опита си да спре Роман Безяк, след което словенецът падна на тревата. Христо Ристосков посочи бялата точка въпреки протестите на играчите в черно и бяло. Дузпата бе превърната в гол от Христо Златински за 2:0.

Четири минути по-късно Лудогорец остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Александър Александров.

Секунди преки края Дани Кики отправи хубав удар, но вратарят на домакините Чворович спаси.