Лудогорец разгроми Литекс и показа кой е №1 у нас

Шампионите удариха ловчанлии с 3:0

Лудогорец постигна важна и напълно заслужена победа над Литекс с 3:0 в мач от плейофната фаза на „А” група.

Разградчани не оставиха никакъв шанс на гостите от Ловеч и предрешиха срещата още до почивката.

Точни за шампионите бяха Жуньо Кишада, Марселиньо и Христо Златински от дузпа.

С тази победа възпитаниците на Стойчо Стоев оглавиха еднолично класирането в шампионата с 61 точки, на три от „оранжевите” и на шест от ЦСКА.

Двубоят започна вихрено и домакините поведоха набързо с 2:0 до 23-ата минута.

Резултатът бе открит от Кишада в 17-ата минута, който развинти отбраната на гостите, след което с мощен изстрел препарира Евгени Александров.

Пет по-късно Марселиньо реализира рядко красив гол, след като бе изведен сам срещу стража на гостите и успя да го прехвърли технично.

В същото време Литекс разчиташе предимно на контаатака, но рядко стигаха до чисти голови положения.

До края на първата част не се случи нищо по-опасно пред двете врати и домакините се прибраха на почивката с два гола аванс.

След подновяването на играта събитията на терена не се промениха.

В 55-ата минута Марселиньо стреля с глава, но Александров успя да парира.

Малко след това Витиня получи тежка травма и бе заменен принудително от Йордан Минев.

В 62-ата минута дойде време и Владислав Стоянов да показва отличния си рефлекс, след като спаси най-чистото положение на гостите, дело на Асприля.

Четири по-късно интригата окончателно приключи, след като Пламен Николов извърши нарушение в собственото си наказателно поле.

Зад топката застана Христо Златински, който не остави никакъв шанс на Евгени Александров.

До края срещата се доиграваше и темпото на игра осезаемо падна.

В 77-ата минута резервата Мирослав Манолов стреля опасно с глава, но отново без резултат.

Така в крайна сметка Лудогорец грабна трите точки и се изкачи еднолично на върха в класирането.

Лудогорец: 21. Стоянов, 80. Кайсара, 77. Витиня  (59' Минев), 55. Терзиев, 27. Моци, 8. Ешпиньо, 18. Дяков (52' Златински), 84. Марселиньо, 17. Абало, 11. Кишада  (74' Безяк), 93. Мисиджан

Литекс: 30. Е.Александров, 16. Попов, 5. Бодуров, 22. Николов, 23. Горанов, 6. Славчев, 21. Цветков, 10. Джазула  (70' Златинов), 14. Ваюши  (56' Джордан), 11. Манолов, 70. Асприля  (78' Том)