Шампионска лига - резултати

Резултати от осминафиналите на Шампионска лига

Манчестър Юнайтед се класира на четвъртфиналите в Шампионска лига, след като победи Олимпиакос с 3:0 в реванша. Първата среща завърши 2:0 в полза на гръцкия тим и след общ резултат 3:2 възпитаниците на Дейвид Мойс продължават участието си в турнира.
Холандският национал Робин Ван Перси откри резултата за домакините, след като бе точен от дузпа в 25-ата минута. В последната минута на първото полувреме отново Ван Перси бе точен и удвои преднината на английския тим. Шест минути след началото на втората част Робин Ван Перси оформи своя хеттрик.

Борусия (Дортмунс) се също се класира на четвъртфиналите в Шампионска лига, въпреки че допусна загуба от Зенит с 1:2 във втория мач. В първата среща възпитаниците на Юрген Клоп победиха с 4:2 в Русия, което бе достатъчно на немския тим да продължи напред.
Бразилският нападател Хълк откри резултата в 15-ата минута на мача, а седем минути преди края на първата част Себастиан Кел изравни. Крайният резултат оформи Рондон след гол в 73-ата минута.