Левски възкръсна с бой над Ботев за Купата

12-03-2014, 18:18

BulgariaUtre

Божинов с първи гол за "сините", поглеждат към полуфиналите

Отборът на Левски записа първа победа за 2014 г. като нанесе първа загуба на Ботев Пд през новата година. Сините записаха домакински успех с 3:1 в първия мач от 1/4-финалите на турнира за Купата на България с "канарчетата".  Валери Божинов вкара първия си гол за "сините".

Ботев започна силно двубоя и още в 13-ата минута "канарчетата" поведоха в резултата с гол Феребори Доре, който беше точен с глава след центриране на Христов. Само две минути по-късно обаче Кристовао Рамос възстанови равенството. Рамос центрира от фаул и топката се удари в гредата, докосна се в ръката на Стаховяк и спря в мрежата. В 22-ата минута Крумов бе напът да вкара втори гол, но стражът на гостите спаси. Три минути по-късно Дъстли Мюлдер реализира красив гол от 17 метра за 2:1. Холандецът стреля с външен фалц, топката се отби в лявата греда на гостите и влезе във вратата. В 33-ата минута невероятен Стаховяк спаси Ботев след удар на останалия сам срещу него Божинов, а при добавката Бастос на празната врата стреля в аут.

Втората част започна отлично за "сините", след като Валери Божинов вкара своя първи гол за клуба. Нападателят се разписа в 49-ата минута с десния крак, като преди това преодоля на два пъти Сърджан Лукин. В 61-ата минута Ботев поиска дузпа след като Доре се свлече в наказателното поле пред погледа на Белаид, но Кръстев съвсем заслужено даде жълт картон за симулация на играча на Ботев.

10 минути преди края на редовното време съдията пожали Доре, който отново симулира  в търсене на дузпа, но реферът му направи само устна забележка.

До края на срещата не се стригна до чисти голови положения и така Левски записа първата си победа от началото на годината.