Мисията е възможна! Гришо спечели първия сет в Акапулко

Първата ни ракета Григор Димитров играе на финала на големия турнир в Акапулко (Мексико). Негов съперник за трофея е южноафриканецът Кевин Андерсън

Григор Димитров и Кевин Андерсон от Южна Африка си размениха по един сет - 7:6 (1), 3:6 във финала на турнира в Акапулко, Мексико, съобщава сайтът на Асоциацията на професионалните тенисисти.
В първия сет двамата тенисисти не допуснаха пробиви в подаването си, като се стигне до тайбрек. В него Димитров започна отлично, като поведе с 5:0 точки преди Андерсон да спечели първата си точка, която се оказа и единствена за него в тайбрека.
Във втория сет Андерсон направи ранен пробив, като поведе с 3:0 гейма преди Димитров да спечели първия си гейм. До края на частта южноафриканецът не позволи обрат и спечели частта с 6:3 гейма.
Двамата тенисисти се срещат за пети път при професионалистите, като Димитров има три успеха срещу южноафриканеца.
Българинът играе в третия си финал в турнири на Асоциацията на професионалните тенисисти, като има една титла.

Победителят в мача печели чек за $316 000 и 500 точки за ранглистата. Ако това е Григор, това означава, че ще се изстреля до №16 в света. При загуба той ще стане 18-и, което също е рекордно постижение.