Григор е на полуфинал в Акапулко

Григор Димитров взе реванш срешу Ернест Гулбис след 4-6 7-6(2) 7-5 и е на полуфинал в Акапулко

Двамата тенисисти грешеха често, но пък емоциите и битката си заслужаваха и след толкова големи трудности в мача, реваншът и победата са дори още по-сладки.

Класирането за полуфиналите в Акапулко ще донесе на Димитров донесе чек за $67,570 и 180 точки за ранглистата, които му дава шансове да изравни рекорда си през следващата седмица.

В първия сет при 5-4 за Гулбис той имаше три сетбола и успя да се възползва от третия от тях. Във втория сет се стигна до тайбрек, в който Гришо бе категоричен – 7-2, а 25-годишният Гулбис счупи ракетата си от яд след един мини пробив. В третия сет Димитров поведе с 4-2, но допусна пробив в така важния в тениса седми гейм. След това той бе затвърден от Гулбис и резултатът стана 4-4.