Нефтохимик 2010 отпадна за Купата от Марек

12-02-2014, 09:48

Марин Боянов

След отпадането Нефтохимик 2010 ще се съсредоточи в мачовете от волейболната Суперлига

Волейболистите Нефтохимик 2010 загубиха ¼ финалният мач за Купата на страната срещу шампионите от Марек Юнион Ивкони с 3:0 (25::15, 26:24, 25:23). По този начин момчетата на Даниел Пеев отпаднаха от финалната четворка на турнира, която ще е през март. Двойките в двата полуфинала за Купата на България пък ще бъдат определени след жребий, следващата седмица.

Гостите спечелиха с 3:0 гейма важният двубой, но единствено в първия гейм те срещнаха по-малка съпротива. В останалите два гейма домакините водиха битка за всяка точка и в края само по-големия им опит и рутина наклони везните в тяхна полза. Във втория гейм Нефтохимик 2010 бе дори на крачка от неговото спечелване, но силите на бургаския тим не стигнаха за нещо повече от почетна загуба.

След като отпаднаха от по-нататъшната надпревара за Купата, Нефтохимик 2010 ще се съсредоточи в мачовете от волейболната Суперлига, в която в петък приема в спортна зала Младост отбора на Левски Бол.