Марица: Хей, чуй, ЦСКА – 2:0, 3:2

08-02-2014, 13:15

Петър Боев

Пловдивчанки направиха феноменален обрат срещу червените в столичната зала „Васил Симов”

Марица (Пловдив) постигна страхотен обрат от 0:2 гейма при гостуването си на шампионките от ЦСКА-Демакс (София) в среща от седемнадесетия кръг на Националната волейболна лига за жени.

Момичетата на Иван Петков триумфираха като победителки след близо два часа игра в столичната зала „Васил Симов”, през които бе оформено крайното 3:2 (23:25, 18:25, 25:21, 25:20, 15:13) гейма.

Така пловдивчанки припомниха познатия рефрен от футболната агитка на Левски : „Хей, чуй, ЦСКА – 2:0, 3:2”.

Центърът на Марица Милена Димова стана топреализатор на мача с 18 точки, като тя бе и най-успешната блокировачка в срещата с 4 точки от този елемент. Силвана Чаушева добави 17 точки, а капитанката Диана Малинова – 15.

Най-резултатна за домакините бе Гергана Димитрова с 16 точки.

Жълто-сините имат вече 38 точки от 13 победи и 2 загуби и е втори в таблицата. В другото дерби на кръга лидерът Левски (София) победи у дома Казанлък Волей (Казанлък) с 3:0 и така дръпна с 1 точка пред Марица във временното класиране.

В следващия кръг обаче сините излизат във вечното дерби срещу ЦСКА и това е шансът на Марица отново да се върне на върха. Пловдивчанки трябва да се надяват Левски да не спечели повече от 2 гейма в двубоя.

Момичетата на Иван Петков ще гостуват на Спартак (Плевен) на 21 февруари от 18:00 часа.