Скандално! Прекратиха мач на Локо заради шамар на Сашо Станков

03-02-2014, 21:02

Смърфовете паднаха от Гьотеборг с 0:4, екшънът избухна в 86-ата минута

Локомотив (Пд) загуби по скандален начин от шведския ИФК Гьотеборг с 0:4 в първи мач от поредното издание на турнира „Марбея Къп 2014”. Срещата всъщност бе прекратена в 86-ата минута заради хулиганска проява на треньора на черно-белите Сашо Станков.

Специалистът тръгна на саморазправа срещу човек от щаба на ИФК Гьотеборг, който отправи обидни реплики към футболист на Локо. Екшънът се разрази след извършено грубо нарушение на черно-белите (Локо всъщност игра в срещата с резервните си светлосини екипи).

Станков посегна към шведския си колега и му зашлеви лек шамар,  при което главният съдия веднага наду свирката и прекрати двубоя.

През целия мач Локо нямаше нито един удар към противниковата врата.

В другия двубой от турнира Динамо Букурещ победи азиатския шампион Гуанджоу (Китай) с 2:0. По този начин пловдивчани трябва да играят за третото място срещу Гуанджоу на 6 февруари, ако организаторите на турнира не предприемат някаква санкция срещу клуба.

В 26-ата минута Енгвал изскочи сам срещу Акалски, но вратарят изби с крак. При следващата атака на шведите Йонсон центрира отляво и няколко футболисти се разминаха с топката. Тя достигна до Енгвал, който на празна врата от 4-5 метра шутира с левия крак в аут.

Минута по-късно Йонсон засече с глава центриране от корнер, но уцели гредата.

В 29-ата минута реферът даде доста спорна дузпа в полза на Гьотеборг. Това стана след центриране от корнер, при което няколко футболисти скочиха за топката и не се разбра какво всъщност бе нарушението. Боянич бе точен от бялата точка за 0:1.

В 31-ата минута Боянич напредна по десния фланг и центрира остро към пеналта, където Вибе засече с крак за 0:2.

В края на полувремето шведите удариха още една греда след опит за центриране на Аугустинсон.

В 73-ата минута преднината на Гьотеборг стана класическа. Вибе напредна по лявото крило и изведе с хубав пас Енгвал, който простреля Акалски за 0:3. Малко преди това голмайсторът за трети път в мача бе уцелил гредата.

В 81-ата минута след двойно подаване в наказателното поле Аугустинсон би технично с левия крак покрай Акалски за 0:4.