ЦСКА надви участник в Лига Европа

"Червените" надвиха датския Есберг

ЦСКА победи с 2:1 носителя на купата на Дания и участник в турнира Лига Европа - Есберг, в контролна среща, играна в Турция.

Това е първи успех за "червените" на лагера в Турция, след равенство 0:0 срещу Жетису и загуба с 0:1 от Адмира в първите две проверки.

ЦСКА отбеляза и двата си гола до 15-а минута. Емил Гъргоров откри резултата в 7-а минута с хубав удар от 20-ина метра по тревата. Ивайло Чочев направи 2:0 в 15-а минута след центриране на Мартин Петров от корнер.

"Червените" продължиха да доминират, но не успяха да отбележат нов гол до почивката.

През второто полувреме старши треньорът Стойчо Младенов направи 10 смени, което наруши ритъма на игра на отбора. Единствен капитанът Валентин Илиев игра пълни 90 минути.

Датчаните постепенно подобриха играта си и успяха да намалят резултата след силен удар на Мохамед Фалах от границата на наказателното поле в 67-а минута.

В последната минута Омар Косоко бе близо до трети гол за ЦСКА, но останал сам срещу вратаря, не успя да отбележи.

Следващата контрола на "червените" е на 5 февруари срещу Дебрецен.

ЦСКА - Есберг 2:1 (2:0)

Голмайстори: 1:0 Емил Гъргоров 7, 2:0 Ивайло Чочев 15, 2:1 Мохамед Фелах 67

Съставът на ЦСКА: Стоян Колев, Джаксън Менди, Валентин Илиев, Апостол Попов, Бриян Ереро, Тодор Янчев, Тони Силва, Мартин Петров, Ивайло Чочев, Емил Гъргоров, Гуидо Ди Вани През второто полувреме в игра влязоха: Томаш Черни, Здравко Илиев, Венцислав Василев, Васил Попов, Стивън Сънди, Борис Галчев, Марсиньо, Петър Витанов, Омар Косоко, Григор Долапчиев