Русия и Португалия изхвърлиха Холандия след 4:4

02-02-2014, 02:32

UEFA.COM

Ивайло Борисов

Русия се класира на първо място в група „Б”, след като завърши наравно 4:4 с тима на Португалия, в мач от груповата фаза на Евро 2014. Въпреки че и двата тима постигнаха категорични победи срещу Холандия, сборная обаче го направили с разлика от 6 гола (7:1) , а португалците с 5 (5:0). Така с по-добра голова разлика Русия е лидер в групата, а Португалия остава втори.

Още в първата минута на двубоя капитанът на Португалия Арналдо разтърси напречната греда. И двата тима имаха своите положения, но така и не успяха да си отбележат гол през първите 20 мин.

Второто полувреме бе доста по интересно за зрителите, тъй като станаха свидетели на истински футзал. През втората част те видяха цели 8 гола, единият от които шедьовър. В 24-ата минута Рикардиньо откри резултата, но само минута бе необходима на руснаците да направят пълен обрат. Първо Сергей Абрамов от 11 метра заби топката в долния ъгъл на вратата на Португалия за 1:1, а Переверзев я мушна под вратаря за 2:1. В 30-ата минута Голсалу изравни, но минута по късно Русия излезе отново напред в резултата чрез Лима. В 33-ата минута Фукин си вкара автогол за 3:3, а минута по късно португалците обърнаха резултата в своя полза след гол на Фернандес. 35-ата минута Пула получи червен картон.

След 36 минути игра зрителите в зала "Лото Аренa" станаха свидетели на уникален гол, дело на Едер Лима. Футболистът реализира за 4:4 със странична ножица, а голът предизвика истинска буря от аплодисменти.

Така Русия ще играе срещу втория в група "Б" - Румъния, а Украина излиза срещу Португалия в първите ¼-финални двубои, които ще се играят на 3 февруари.