Черноморец игра добре, но загуби от Лукойл Академик

20-01-2014, 08:55

Марин Боянов

В следващия кръг отборът на Черноморец почива

Шампионите от Лукойл Академик взеха очаквано своето в Бургас в мача от последния кръг срещу Черноморец в спортна зала Бойчо Брънзов. Домакините започнаха крайно мобилизирано и по нищо не отстъпваха на своите именити съперници. Първата четвърт завърши с точка аванс за бургазлии, а почивката дойде при 41:44 в полза на гостите.

И през второто полувреме играта бе равностойна с лек превес за шампионите които благодарение на по-високата си класа взеха взеха малък аванс и успяха в крайна сметка за запишат поредна победа в НБЛ с крайното 98:83.

Тодор Тодоров отбеляза 21 точки, 7 борби и 4 асистенции за домакините. Димитър Рошманов добави 19 точки и 4 асистенции, а Емил Бинев вкара 16 точки за отбора на Черноморец.

В следващия кръг отборът на Черноморец почива.