„Черно море” победи инфарктно „Левски” в София

Баскетболистите на Левски отстъпиха на варненския Черно море с 82:84 точки в зала „Универсиада” снощи в София в поредния кръг на Националната лига. С успеха си Черно море Порт Варна записа десета победа от 13 мача и стои твърдо на второто място във временното класиране след шампиона Лукойл Академик.

Сръбското трио на Черно море бе над всички в зала „Универсиада”, като Педжа Стаменкович изигра много силен мач и отбеляза 24 точки, от които 5 тройки и добави 11 борби, плюс 4 асистенции. Центърът Милян Пупович отново бе на висота и завърши с 18 точки и 7 борби, а Джордже Тресач се отчете с 13 точки, 4 борби и 4 асистенции. Младокът Николай Стоянов също даде ценен принос за победата с 10 точки, 4 борби и 3 асистенции.

Левски пък отново бе без лекуващия контузия Димитър Ангелов, а най-резултатен в срещата беше Джумейн Джоунс с 20 точки и 5 борби. Центърът Николай Върбанов завърши с дабъл дабъл- 13 точки и 10 борби. С 19 точки се отчете Христо Захариев, а гардът Лайнъл Чалмърс реализира 17.

В събота вечер в София Левски и Черно море изиграха равностойно първо полувреме, като гостите дръпнаха с 4 точки след първите 10 минути- 21:17, а до края на полувремето „сините” наваксаха и се оттеглиха на почивка с точка преднина- 37:36.

Варненци обаче стояха по-добре на терена в третата четвърт и взеха аванс от 10 точки при 63:53 преди последните 10 минути. До края Левски успя да намали изоставането си до 2 точки. Вицешампионите дори имаха възможност на последна атака 9 секунди преди сирената, но не успяха да вкарат кош, с който да победят или да вкарат мача в продължение и състезателите на Черно море заслужено ликуваха.

В следващия 15-и кръг Черно море приема Рилски спортист на 26-и януари във Варна.

Още спортни новини четете на Sportonline.bg.