Рефер поряза Локо на Канарските острови

11-01-2014, 20:23

Андро Дюлгерян (архив)

Черно-белите загубиха от китайци с дузпи, отмениха им редовен гол

Локомотив (Пд) загуби от китайския Шанхай Ийст Ейша с 3:4 след изпълнение на дузпи (2:2 в редовното време) във втората си контрола от лагера на Канарските острови. Поражението изпрати черно-белите на 4-о място в крайното класиране на международния турнир „Маспаломас 2014”.

И двете попадения в редовното време бяха дело на Мартин Камбуров, а съдията отмени чист гол на Жозеф Мендес, отсъждайки засада. При дузпите Станислав Маламов и Костадин Марков сгрешиха, докато китайският тим сбърка само веднъж при изпълненията от бялата точка.

Първата опасност в мача бе за тима на Шанхай. Техен футболист изскочи сам срещу Йордан Господинов и шутира, но вратарят ни спаси удара. Малко след това Стелиос Илиадис също пробва силата на своя шут, при който топката профуча на сантиметри от гредата.

В 11-ата минута бе най-чистото положение за Локо. Мендес опита страничен шут, но топката направи странна парабола и отиде при Камбуров, който от 6 метра я засече от въздуха с левия крак, но право в тялото на противниковия вратар.

В 17-ата минута Тижани Белаид центрира от фаул в наказателното поле, където Камбуров бе оставен сам около точката за изпълнение на дузпа. Нападателят засече с глава, но над напречната греда.

Три минути по-късно Камбуров шутира силно директно от фаул, при който топката влизаше в долния ляв ъгъл на китайската врата, но в последния момент стражът на Шанхай изби в корнер. При ответната атака играч на китайския тим излезе сам срещу Господинов по десния фланг, а диагоналният му шут мина на около метър над напречната греда.

Локо продължи да атакува по-настоятелно и следващият пропуск дойде в 24-ата минута. Камбуров се пребори за една топка отляво, близо до тъчлинията, и центрира по земя към малкото наказателно поле. Там Мендес засече с левия крак, но отново не уцели вратата.

Така се стигна до 33-ата минута, когато Шанхай малко изненадващо откри резултата. Това стана след изпълнение на фаул от 20-ина метра на Леи, при който топката бе насочена в долния десен ъгъл на Господинов. Той отби, но въпреки това кълбото се оплете в мрежата му за 0:1.

В 41-ата минута черно-белите възстановиха равенството. Йордан Тодоров почти от тъчлинията изрита топката към противниковата врата с 40-метров пас. Камбуров овладя технично на 10 метра пред голлинията, финтира защитника пред себе си и с десния крак изстреля бомба в горния ляв ъгъл за 1:1.

През второто полувреме Локо (Пд) продължи да натиска своя съперник и резултатът не закъсня.

В 48-ата минута влезлият на смяна Аласан Н’Дайе се пребори за една топка в центъра на терена, напредна и шутира силно по земя с левия крак, а вратарят на Шанхай изби в корнер. След изпълнението му последва разбъркване в наказателното поле, а Жозеф Мендес изведе с глава Мартин Камбуров. Голмайсторът на пловдивчани моментално шутира с левия крак и прати топката в долния ляв ъгъл на противниковата врата за 2:1.

В 72-ата минута футболистът на Шанхай Шенглонг бе изпуснат от черно-бялата защита и с диагонален шут по земя простреля Кирил Акалски за 2:2.

В 78-ата минута бе отменен абсолютно редовен гол на Локо (Пд). Дани Кики центрира от фаул на далечна греда, където притичалият Жозеф Мендес засече от въздуха с десния крак в мрежата. Страничният рефер обаче вдигна флага си за засада, но от повторенията ясно се видя, че такава няма.

Локо (Пд) – Шанхай Ийст Ейша 2:2

Голмайстори: 0:1 Леи (33), 2:1 Мартин Камбуров (41, 49), 2:2 Шенглонг (73)

При дузпите Аймен Белаид, Жозеф Мендес и Дани Кики вкараха първите 3 удара. След това Маламов уцели гредата, а при последното изпълнение Костадин Марков също не успя да отбележи.

Локо игра в състав:

12. Йордан Господинов (46- 23.Кирил Акалски), 7. Йордан Тодоров (80-17.Костадин Марков), 33. Александър Тунчев-кап (75- 18. Асен Георгиев), 75. Аймен Белаид, 87. Диего Фераресо, 28. Стелиос Илиадис (60- 3. Валери Георгиев), 5. Костас Казнаферис (46- 22. Аласан Н’Дайе), 91. Крис Гади (75- 27.Александър Якимов), 20. Тижани Белаид (73- 89. Станислав Маламов), 14. Жозеф Мендес, 11. Мартин Камбуров (56- 9. Дани Кики).