Локо (Пд) падна класически на Канарските острови

09-01-2014, 21:01

Личен АРХИВ

Черно-белите бяха отнесени от ПСВ с 3:0, следващият мач е с китайци

Локомотив (Пд) загуби от холандския ПСВ Айндховен с 0:3 във втория полуфинал от турнира „Маспаломас 2014”, който се провежда в едноименния курорт на Канарските острови. По този начин черно-белите ще играят за третото място срещу китайския Шанхай Ийст Ейша. Двубоят е в събота от 18 часа българско време.

Мачът с ПСВ бе първа контрола на пловдивчани за 2014 година. Черно-белите създадоха само една по-сериозна опасност в срещата и това стана в 26-ата минута. Тижани Белаид овладя топката по левия фланг и направи 40-метрово центриране към малкото наказателно поле на холандците. Там Крис Гади засече с глава, но топката рикошира в тялото на футболист на ПСВ и излезе в корнер.

Резултатът бе открит в 38-ата минута. Нарсин навлезе в наказателното поле, където Диего и Аймен Белаид не успяха да му отнемат топката. Последва плътен шут покрай Данчо Господинов за 0:1.

В 66-ата минута ПСВ удвои резултата. Играч на холандците бе изведен по лявото крило, напредна няколко метра и центрира топката успоредно на голлинията. Джоузефзоон я засече с крак почти на празна врата от 1 метър за 0:2.

Малко след това играч на ПСВ се озова сам срещу Господинов и шутира силно с десния крак, но вратарят ни, който през второто полувреме бе и капитан на Локо, отрази удара.

В 80-ата минута Депей бе изпуснат в наказателното поле и простреля Господинов за трети път, оформайки крайното 0:3.