България разгроми Кипър с 3:0

Утре излизаме срещу Холандия

Националният ни отбор по волейбол мъже се саморазправи с непретенциозния тим на Кипър с 3:0 гейма в квалификационна среща за световното в Полша през септември, пише Sportonline.bg. Нашите не оставиха никакъв шанс на Кипър, а в третия гейм победиха с много рядко срещаното 25:5 точки.

През първият гейм нашите не бяха много концентрирани, но все пак достигнаха до успех с 25:19. Втората част завърши със същия резултат, въпреки множеството грешки от начален удар за българите. Третата част бе истински рецитал за националния ни тим. Николай Николов влезе в игра и показа невероятната си класа. Втората техническа пауза дойде при смазващото 16:2, а гейма завърши след само 18 минути игра и 25:5 в полза на "лъвовете".

Утре от 16:30 излизаме срещу най-сериозния отбор в нашия поток - тимът на Холандия, а ден по-късно се озправяме срещу домакините от Чехия. Първият отбор се класира директно, както и вторият най-добър измежду всички пет европейски групи.

Кипър: Никос Кола, Габриел Георгиу, Владимир Кнежевич, Ангелос Алексиу, Антимос Економидес, Георгиос Хрисостому, либеро – Маринос Папахрисодулу

България: Георги Братоев, Тодор Скримов, Валентин Братоев, Виктор Йосифов, Теодор Тодоров, Цветан Соколов, либеро – Теодор Салпаров