Нефтохимик 2010 надигра Ботев Луковит и взе първа победа в Суперлигата

02-11-2013, 09:24

Марин Боянов

Нефтохимик 2010 ще гони победа над Ботев Луковит

В следващия кръг отборът гостува на вицешампионите от Габрово

Нефтохимик 2010 взе своята първа победа в новото първенство на Съперлигата, след като без особени проблеми се наложи над новака Ботев Луковит с 3:1 гейма (25:15, 20:25, 25:10, 25:17).

В първия гейм Нефтохимик се възползва от несигурната игра и смущението на Ботев и го спечели с лекота, като даде на гостите само 15 точки.  Във втората част Ботев преодоля първоначалната несигурност и успяха да вземат гейма на 20 точки, като с това изненадаха в немалка степен домакините.

След равенството в геймовете волейболистите на Даниел Пеев реагираха като ужилени и разгромиха противника в третия гейм  25:10 след много добра игра на всички звена в отбора.  Четвъртия гейм премина оспорвано, като гостите дори водеха в началото, но в крайна сметка загубиха с 25:17, а с това и мача с общ резултат 3:1 грйма.

Така Нефтохимик 2010 записа първа победа в новото първенство, след загубата в пърия кръг от Славия.  Георги Петров отбеляза 26 точки за победата и бе най-резултатен в мача.  Във временното класиране Нефтохимик е шести с 3 точки, а в следващия кръг отборът гостува на вицешампионите от Габрово.