Великолепни! Лъвовете премазаха Германия, отиваме на полуфинал!

Победихме Германия с 3:1, чакат ни Италия и Русия

България се класира на полуфиналите на Европейското първенство! „Лъвовете" победиха Германия с 3:1 (28:30, 27:25, 25:22, 25:20) , с което си заслужиха място сред най-добрите на Европа. В събота България ще спори за финала с отбора на Италия. Другият полуфиналисти са Сърбия и Русия, пише sportline.bg
Възпитаниците на Камило Плачи направиха много добър мач като над всички бяха Цветан Соколов и Виктор Йосифов. В първият гейм тимът ни сам се победи след като водеше обедително в резултата. В другите части от мача обаче, нашите показаха воля за победа, която заслужено ги прати напред в турнира.

Първият гейм започна точка за точка. Нашите поведоха при 6:5, но германците успяха да обърнат за 6:7. Тодор Скримов заби ас за 8:7 на първото техническо прекъсване. „Лъвовете" запазиха предимство в точките, но Бундестима изравни за 10:10. Йосифов се отличи с блестя изяви в атака, благодарение на които резултатът стана 14:11. Алексиев реализира за 16:11. Йосифов реализира ас за 17:12.
Германците успяха да върнат две поредни точки за 17:14. Соколов реализира нова точка за нас при 18:14. След грешка на съперника, нашите поведоха с 21:17. Германците се разиграха и успяха да изравнят, благодарение и на наши грешки да изравнят резултата за 24:24. . Германия поведе с 25:24 след грешка на Скримов. Алексиев успя да забие точка, изравнявайки. Резултатът продължи да се развива точка за точка. Германците затвориха гейма при 30:28 след грешка на нашите.
"Лъвовете" започнаха с лека преднина втората част. Нашите поведоха със 7:4. Съперникът обаче реализира 4 поредни точки, изравнявайки за 7:7. Немците реализираха още едно, повеждайки на първото техническо прекъсване. Соколов сгреши и Германия дръпна с 10:8. Цецо обаче бързо се реваншира, забивайки за 10:10. Геймът продължи да се развива точка за точка. Виктор Йосифов, който бе най-добрият ни играч на полето през втората част успя да реализира две поредни точки, давайки преднина за 22:20. Съдията помогна на Германия при спорна точка и резултатът стана 22:22. Николай Николов реализира за 25:25. Йосифов направи блокада за 26:25. Цветан Соколов заби за 27:25, изравнявайки геймовете.
Германия започна по-добре третата част. Бундестима водеше на първото техническо прекъсване с 8:5. Германците успяха да дръпнат с 10:5. Скримов успя да направи блокаут, намалявайки на 6:10. Скримов също заби, стопявайки пасива ни с 2 точки.Съперникът обаче бързо навакса за 12:8. Соколов върна една точка, а Скримов от блокаут направи 10:12.
Георги Братоев заби ас, изравнявайки резултата. Братоев сбърка на сервис, но Соколов отново изравни. Настана и времето на Цецо Соколов. Поразяващата ръка с бомбени изстрели направи резултата 18:17 за нас. Съперникът обаче бързо навакса и резултатът стана 21:21. Германците сгрешиха от сервис, давайки аванс за нас. Пенчев реализира за 23:21. Нашите успяха да затворят гейма след великолепна точка на Цветан Соколов за 25:22.
Германците започнаха нервно четвъртият гейм. Неразбирателство в отбора им доведе до словесен сблъсък между двама от играчите. Играта се развиваше точка за точка. На първото техническо прекъсване Бундестима водеше с 8:6. Ники Пенчев намали до 7:8, но пък и сгреши при следващата атака, давайки аванс от две точки на германците. След две грешки на германците поведохме с 11:10. Соколов заби поразяваща точка за 12:10. Скримов реализира две поредни точки, давайки преднина от 3 точки за нас. Германия обаче успя да изравни за 14:14. Цецо Соколов реализира две поредни точки за 16:14 на второто техническо прекъсване. Германия обаче изравни при 16:16.
Нашите пак поведоха с 2 точки, а Ники Николов реализира за 20:17. Отново той реализира за 22:17. Германците сгрешиха за 23:17. Скримов реализира от блокаут за 24:17. Той обаче сгреши за 19:24. Германия реализира за 20:24, разклащайки спокойствието в нашите редици. Николай Николов реализира мечтаната точка за 25:20.