БГНЕС

Bulgariautre

България разби Аржентина пред 12 500 фенове

Оглавихме класирането след трудна победа с 3:1

Българският национален отбор по волейбол продължи великолепното си представяне и записа втора победа над Аржентина с 3:1 гейма в мач от Световната лига. Така "Лъвовете" оглавиха класирането на група „А” с актив от 11 точки и по-добър коефициент от втория Бразилия.

Над 12 000 зрители станаха свидетели на вълнуващ мач с много обрати. Аржентинците спечелиха първия гейм с 25:17 точки, като натрупаха преднина от седем точки след второто техническо прекъсване.

В следващите два гейма българите бяха по-добрият отбор на терена и с лекота ги взеха с 25:19 и 25:21.

Драмата настъпи в четвъртия гейм. Още в началото гаучосите поведоха с 3:0 точки, но с добра игра и отличен сервис на Тодор Скримов се оттеглихме с точка преднина преди първото техническо прекъсване - 8:7. Мачът вървеше точка за точка, а аржентинците стигнаха до 16:15 при второто техническо прекъсване.
Геймът бе игра на нерви, националите поведоха с 19:18, стигна се до равенство 20:20. В този момент нашите допуснаха грешка и се стигна до 22:20 за Аржентина, а след успешни атаки и от двете страни се стигна до два мачбола за гостите при 24:22.
Цветан Соколов игра по блокадата и намали до 23:24. Атака в аут на аржентинците изравни резултата 24:24, но останаха съмнения за докосване на топката от блока на Скримов. Треньорът на аржентиците Хавиер Вебер полудя и взе прекъсване.

Двата отбора на няколко пъти си размениха водачеството, като в още един момент аржентинците бяха близко до спечелване на гейма, но леко съдийско рамо ни върна в мача. В крайна сметка след контраатака на Стоян Самунев 30:29 и негов блок в следващото разиграване България спечели 4-ия гейм с 31:29 и мача с 3:1 гейма.