22-06-2013, 22:32

архив

Bulgariautre

Суперотборът на Камило Плачи победи с 3:0 в първия мач от Световната лига

България постигна невероятна победа в първото си домакинство от тазгодишното издание на Световната лига по волейбол. Националите ни продължиха победния си ход и след двата успеха във Франция, сега сразиха Аржентина с категоричното 3:0 (25:18, 25:21, 25:16).

Българският тим започна по страхотен начин и поведе с внушителното 7:1 в първия гейм. Все пак гостите успяха да върнат няколко точки и първото техническо прекъсване дойде при резултат 8:4 за националите ни. При втората пауза разликата обаче бе удвоена и нашите вече водеха с 16:8. Резултатът нарасна до 17:8 и тогава последва отпускане сред възпитаниците на Камило Плачи и аржентинците успяха да намалят до 17:12. До невероятен обрат обаче нямаше как да се стигне и методично с още няколко натрупани точки българите доведоха края на първата част при резултат 25:18.

Вторият гейм започна точка за точка с предимство на южноамериканците. При първия технически таймаут те вече имаха 2 повече от българите и водеха с 8:6. За кратко домакините изравниха на 8:8, но аржентинците отново дръпнаха напред и следващото прекъсване дойде при 16:12 в тяхна полза. Това обаче не обезкуражи българите и те стигнаха до равенство при 19:19 и дори да поведе. За кратко гостите си върнаха аванса и поведоха с 21:20, но оттук последваха 5 поредни точки на нашите, с което геймът бе спечелен с 25:21.

В третия гейм надмощието на "лъвовете" бе категорично, като с отлични блокади се изявиха Гоцев и Йосифов. Силен гейм изигра и Вальо Братоев, който записа точки от атака и сервис. Без проблеми националите затвориха частта на 16 и по този начин постигнаха чиста победа.