13-01-2013, 18:40

БГНЕС

Bulgariautre

Ман Юнайтед дръпна с 10 точки на преследвача Сити

Манчестър Юнайтед победи Ливърпул с 2:1 в дербито на Премиършип, с което увеличи преднината си пред Манчестър Сити с десет точки на върха в класирането.

Уейн Рууни не беше в добра форма, затова Дани Уелбек партнира на Ван Перси в атака, докато Неманя Видич играеше рамо до рамо с Рио Фърдинанд в защита, за първи път от септември насам. Схемата очевидно се оказа успешна за "червените дяволи", след като Робин ван Перси откри резултата 1:0 в 19-та минута, а Неманя Видич увеличи преднината на 2:0 в 54-та минута.

Гостите все пак успяха да отбележат почетно попадение чрез Стъридж, който вкара гол в 57-та минута.

След успеха си Манчестър Юнайтед водят с 10 точки пред градския си съперник от Сити, които са с 45 точки, но и мач по-малко, а Ливърпул е на осмо място с 31 точки.

Малко по-късно днес Манчестър Сити ще се изправят като гости срещу Арсенал.