10-11-2012, 19:15

sportline.bg

Митко вкара два гола и асистира за още един при 3:3 на "Емиратс"

Звездата на футбола ни Димитър Бербатов изпълни заканата си да вкара на Арсенал - дори отбеляза два пъти, предаде sportline.bg.

Лондонското дерби между "топчиите" и неговия Фулъм на "Емиратс" завърши наравно 3:3.

Бербо се разписа първо за 1:2 с глава в 29-ата минута. Преди това домакините бяха повели чрез Оливие Жиру, който  откри резултата още в 11-ата минута, а в 23-ата Лукас Подолски удвои аванса на "артилеристите".

В 40-ата минута Фулъм изравни. Бербатов беше изведен отдясно и центрира към втора греда. Там непокрит шведът Качаниклич стреля с глава, а вратарят Вито Маноне не се намеси убедително - 2:2.

В 67-ата гостите от Фулъм получиха право да изпълнят дузпа, след като Микаел Артета повали Браян Руиз. Зад топката застана Бербатов и хладнокръвно отбеляза за 3:2 от бялата точка. Две по-късно обаче равенството отново беше фаст. Жиру първо нацели гредата, но след това с глава засече центриране отдясно за втория си гол в двубоя за крайното 3:3.