28-10-2012, 16:40

БГНЕС

sportline.bg

Този път съдията "закла" Катания

Ювентус победи с 1:0 Катания като гост, в мач от  9-ия кръг на Серия "А", предаде sportline.bg.

Успехът за италианския шампион обаче не дойде лесно.

В 30-ата минута домакините успяха да вкарат гол но той бе неправилно отменен от съдията Андреа Гервасони заради засада. След това реферът пък не даде дузпа за "бианконерите" след игра с ръка в наказателото поле на Алексис Ронин.
Единственият гол в мача отбеляза Артуро Видал в 57-ата минута. Тогава Никола Бендтнер бе изведе отлично от Андреа Пирло сам срещу вратаря Мариано Андужар, но той направи поредното си невероятно спасяване в мача. Топката обаче попадна в чилийския национал и той на празна врата нямаше как да сбърка - 1:0 за Юве.

Малко след това Джовани Маркезе игра в центъра на терена с ръка и съдията Гервасони му показа пресилен втори жълт и съответно червен картон.
До края на мача Юве нямаше проблеми и стигна до 3-те точки, като продължава да е едноличен лидер в класирането.