Ботев тресна Славия с 3:0 пред 12 000 на Колежа (СНИМКИ)

11-08-2012, 19:47

ПловдивУтре

Димитър Иванов

Иван Цветков направи хеттрик и изпусна дузпа, Неделев с три асистенции

Ботев тресна Славия с 3:0 пред 12 000 на Колежа. Това бе първия мач на жълто-черните в А група след прекъсване от две години и половина.

В герой за канарите се превърна Иван Цветков, който вкара и трите попадения, а освен това изпусна и дузпа. И трите асистенции пък бяха дело на Тодор Неделев.

Първото полувреме завърши с 1:0. Резултатът бе открит в 37-ата минута чрез Иван Цветков, който засече с глава центриране от корнер на Неделев. Две минути по-късно бразилецът Артур се откъсна сам срещу Петков, финтира го, но бе съборен.

Цветков се нагърби да изпълни отсъдената дузпа, но Гошо Вратарчето спаси удара му.

В началото на второто полувреме Здравко Лазаров уцели гредата с шут от 15 метра. Това бе единственото положение за белите. В 58-ата минута Цветков вкара за 2:0, засичайки с крак от 2 метра подаване на Неделев. Малко след това бразилецът Вандер уцели гредата след перфектна атака, но реферът вдигна засада и предизвика недоволството на спортния директор Сашо Александров – Кривия.

В 77-ата минута Неделев центрира от корнер и Цветков с глава вкара за 3:0.

СТАТИСТИКА:

Голмайстори: 3:0 Цветков (37, 58, 78)

Ботев:

23.Шеткус, 89. Станчев, 3. Караславов -к, 5. Грънчаров, 26. Енрике, 16. Иршак, 10. Паласуелос, 8. Неделев (78-6.Дяков), 90. Атанансов, 19. Цветков (80-7.Огнянов), 18. Костов (54-9.Виейра)

Славия:

1. Петков, 20. Радослав Димитров, 3. Желев, 22. Генев, 21. Б. Дяков-к, 14. Сандански (Калоянов), 8. Янков, 23. Акийоши (74-17.Коконов), 88. Петър Димитров (64-71.Лопес), 44. Жуниньо, 77. Лазаров

Жълти картони: Коконов, Петков (Славия), Виейра, Караславов (Ботев).

Съдия: Ивайло Стоянов