"Чуковете" удариха Черно море

24-07-2012, 20:00

ВАРНАУТРЕ.БГ

Ивайло Борисов

Миньор успя да победи моряците с 2:4 в контрола играна на стадиона в комплекс "Пири" до Банско

Отборът на Черно море загуби от Миньор (Перник) седмата си контрола от началото на лятната подготовка,

която се игра в комплекс Пири до Банко. Чуковете удариха моряците с 2:4. Головете за варненци реализираха Еденилсон Бергонси и Миро Манолов.

Черно море стартира силно срещата и още в 8-ата минута на двубоя успя да поведе в резултата след гол на дошлия на проби в тима на моряците бразилец Еденилсон Бергонси, който е дебютен за него с фланелката на варненци. Само две минути по-късно Миньор успя да изравни, а в 38-ата „чуковете“ направиха пълен обрат в двубоя. Малко преди това Миро Манолов излезе сам срещу вратаря на съперника, които улови топката извън наказателното поле, а при последвалия пряк свободен удар Георги Илиев стреля в стената и при добавката  с атрактивна задна ножица Еденилсон прати топката в аут.

През втората част наставникът на моряците Стефан Генов направи пет смени. В игра се появиха Мартин Дечев, Живко Атанасов, Детелин Димитров, Християн Попов и Стамен Ангелов. Седем минути по-късно Дончо Атанасов бе заменен принудително от Жеан Карлос. Само една минута по-късно голмайсторът на Черно море Миро Манолов успя да изравни след асистенция на Ермес Паломино. До края на двубоя Миньор успя да вкара още два гола за крайното 2:4.

Утре варненци завършват лагера в Банско с контрола срещу Спетември в Симитли от 11:00 ч., след което тръгват за Варна, където ще се готвят в домашни условия до старта на първенството.

Съставът на Черно море: Пламен Колев, Сашо Александров, Росен Колев, Александър Александров, Ивелин Янев, Георги Илиев, Еденилсон Бергонси, Илиян Капитанов, Дончо Атанасов, Ермес Паломино, Мирослав Манолов (Мартин Дечев, Живко Атанасов, Детелин Димитров, Християн Попов, Стамен Ангелов, Жеан Карлос, Бекир Расим, Атанас Илиев)