Ла Фурия изригна и лепна четворка на Ейре

Архив Пловдив

14-06-2012, 23:54

ПловдивУтре

Ирландците станаха първият отбор на Евро 2012, който отпада от следващата фаза на турнира

Световният и европейски първенец Испания изригна и разгроми Ейре с 4:0 в мач от група С на Евро 2012. Два гола за Ла Фурия набута Фернандо Торес, а по веднъж се разписаха Давид Силва и Сеск Фабрегас. Така иберийците излязоха начело в групата с 4 точки и по-добра голова разлика от Хърватия. Ирландците пък станаха първият отбор, който отпада от фазата на елиминациите.

Още в 4-ата минута ирландската отбрана се пропука. Торес получи топката от Давид Силва, задмина Стивън Уорд и с бомбен шут покрай ушите на Шей Гивън откри резултата – 1:0.

Малко след началото на второто полувреме всичко като интрига в този мач приключи. Давид Силва бе оставен да прави каквото си иска в пеналта и с лек удар по земя от 10-ина метра удвои на 2:0.

В 70-ата минута отново дойде ред на потиснатия от слабия си сезон в Челси Фернандо Торес. Хлапето пак бе изведен от Давид Силва и покачи на 3:0, записвайки общо 30-о попадение за Ла Фурия.

В 83-ата минута падна последният гол, дело на Сеск Фабрегас. Той овладя топката след центриране от корнер и я изстреля към далечния ъгъл за крайното 4:0.

Испания – Ейре 4:0

Голмайстори: 1:0 Торес (4), 2:0 Силва (49), 3:0 Торес (70), 4:0 Фабрегас (83)