Архив Пловдив

13-06-2012, 23:57

ПловдивУтре

Нападателят на Байерн вкара два гола при успеха с 2:1 над лалетата

Марио Гомес вкара два гола на холандците и ги засили с голяма скорост към вкъщи. В супер дербито от група Б Германия излъга вечния си съперник Холандия с 2:1 и е съвсем близо до класиране на четвъртфиналите. Маншафта има 6 точки, Дания и Португалия са с по 3, а лалетата останаха с кръгла нула.

В последния кръг от групата немците играят срещу датчаните, а Холандия излиза срещу Португалия.

Бундестимът откри резултата в 23-ата минута. Швайнщайгер пусна ювелирен пас през центъра към Марио Гомес, който бе на ръба на засадата и хладнокръвно прати топката покрай Стекеленбург за 1:0.

15 минути по-късно се стигна до ужасяващото за Холандия 0:2. Отново Швайнщайгер изведе Гомес отдясно по атаката на немците. Таранът можеше и да центрира, но предпочете да шутира мощно в горния десен ъгъл на вратаря.

Четвърт час преди края Робин ван Перси успя да върне интригата с гол за 2:1. Звездата на Арсенал пробва свиреп шут от дъгата, топката рикошира в крака на Бадщубер и направи безпомощен вратаря Мануел Нойер.

Холандия – Германия 1:2

Голмайстори: 0:2 Марио Гомес (23, 38), 1:2 Робин ван Перси (73)

Холандия:

1. Стекеленбург; 2. Ван дер Вийл, 3. Хейтинга, 4. Матайсен, 15. Вилемс; 6. Ван Бомел (к) (46-23. Ван дер Ваарт), 8. Де Йонг. 10. Снайдер, 11. Робен (83-Дирк Каут), 20. Афелай (46-9. Хунтелаар); 16. Ван Перси.