Медалистка от световно първенство по шахмат трогна деца и възрастни

Архив Пловдив

22-01-2012, 10:54

Анастасия Близнакова

При награждаването Вики отправи топли думи към организаторите и под аплодисментите на участници и родители подари своя медал на своята съученичка Иванка Кръстева – дете с двигателни проблеми.

Виктория Радева, почетна гостенка на националния шахматен турнир за деца от 1-ви до 8-ми клас „Еверест”, който се проведе в Пловдив, победи в 7-те кръга на турнира игран по швейцарската система, съобщиха за Plovdivutre.bg организаторите.

Шахматистката е ученичка от 4-ти клас в СОУ „Никола Вапцаров” и сребърна медалистка от миналогодишното световно първенство в Бразилия за деца до 10 години. При награждаването Вики отправи топли думи към организаторите и под аплодисментите на участници и родители подари своя медал на своята съученичка Иванка Кръстева – дете с двигателни проблеми.

Иван Русенов, собственик на магазини „Еверест”, връчи медали и предметни награди на победителите. Шампиони станаха:

1-ва група – Йоан Николаев- СОУ „Св. П. Хилендарски” и Галя Читикова от ОУ „Д. Талев”

2-ра гр. Виктор Боев от СОУ „Черн. Храбър” и Елена Чобанкова от СОУ „Св. Св. Кирил и Методий”

3-та гр. – Мартин Вълчинов от СОУ „Черноризец Храбър” и Росица Костова от ОУ „Ал. Константинов”

4-та гр. Тодор Георгиев от СОУ „Черн. Храбър” и Нели Томова от ОУ „Ал. Константинов”

Събитието бе първият спортен празник за 2012 г. на двжението с 33 годишна история – „Спорт за всички” – „Мама, татко и аз – баба, дядо и внуче”.