С два гола на Мораеш ЦСКА обърна Атромитос

02-08-2011, 21:37

vsekiden.com

Наставникът на "червените" Милен Радуканов не използва нито един от своите обичайни титуляри, но въпреки това неговите подопечни се справиха блестящо с финалиста в турнира за Купата на Гърция.

Отборът на ЦСКА постигна победа с 2:1 над гръцкия Атромитос в последната си контролна среща преди началото на първенството в България. И двете попадения за „червените“ реализира бразилецът Жуниор Мораеш, а Милен Радуканов не използва нито един от своите обичайни титуляри.

Още в осмата минута Мораеш показа високата си класа, след като с истински снаряд нацели левия страничен стълб на гърците. Четири по-късно Анастасакос наказа грешка на намиращите се на проби Халилович и Григоров и откри резултата.

В 21-ата минута Мораеш взе топката от съперников футболист, след което с много технично изпълнение прехвърли стража Радман. Девет преди почивката отново бразилецът се оказа на правилното място, след като открадна кълбото след грешен пас на защитник на Атромитос. Кариоката премина и вратаря, след което намери мрежата за 2:1.

След почивката гостите можеха да се доберат до равенството в 67-ата минута, но Цвакианакис, който се откъсна очи в очи с Макенджиев улучи горната греда при опита си да прехвърли стража на „армейците“.

ЦСКА: 88.Благой Макенджиев, 2.Павел Виданов (46 – Иван Бандаловски), 30.Денис Халилович, 33.Кристиян Григоров (46 – Ангел Грънчов), 3.Адемар, 20.Антон Карачанаков (Александър Якимов), 31.Костадин Николов (46 – Томи Костадинов), 25.Петър Стоянов, 77.Саша Живец, 10.Жуниор Мораеш, 14.Станислав Костов