Ревизоро: От гранични злоупотреби печели само кръгът Апостолите

Новините

11-10-2010, 07:51

Автор:

varnautre

Всичко от Автора

„Чакат ни тежки месеци, няма хляб, ще има сериал "Богатите също плачат" с истории от 1996-а година.

Ако бутнат тези имоти, трябва да бутнат и тези по Черноморието”, е версията на известния ексмитничар № 1 Емил Димитров- Ревизоро, по повод акциите на НАП с хеликоптер да извършват проверки за незаконни и недекларирани имоти.

Пред Би Ти Ви  той изрази съмнение, че тези имоти ще бъдат съборени, конфискувани или нещо подобно. „Занимаваме се с претоплени манджи от миналия век, обяви още той.  По отношение на т.нар. митничарско село Ревизоро уточни, че там има 2-3 митничари, има още бивш полицай, хазартен бос и служители на "Пътни такси и разрешителни", т.е. на кантарджиите. „Това са най-грозните къщи, но винаги тях показват, за да не покажат палатите в Ксилифор, Медвен и на много други места. През годините не е свършено събарянето на тези строежи, защото ако се създаде един прецедент, трябва да се бута наред”, обясни Ревизоро.

Имало е инспекторати, правили са проверки всяка година, констатира той и каза, че няма ресурс за проверки. „И в Абу Даби има една вила, нея как ще я проверят”, попита той. Генералният проблем е защо ни занимават с това, а не с Цайса, Пингвина, Белия, Дебелия и пр, които си отидоха елегантно, а единият има собственост в МОЛ, другият-хотел по морето. Основната причина е, че ни предстоят 6 тежки месеца и трябва да се сервират зрелища.

Тези хора - митничарите- са помагали на другите, в известен смисъл те са дори жертви, каза Ревизоро. Нека ги сринат, но това е най-малкият проблем в държавата. 35% от горивото е контрабандно, добави той и каза, че един кръг преминава в друг. Когато навремето се извършваха злоупотреби по границата, печелиха всички, после само група хора, а сега са единствено богоизбрани - т.нар. Апостолите. Има си служби, да ги разследват, каза Димитров и добави, че имало един Бог, той избирал Апостолите.

Пред БиТиВи шефът на свиленградската митница Стефан Марашев обясни, че процесът за узаконяване на вилата му е започнал доста отдавна, той бил представил необходимите документи и обектът вече имал акт за узаконяване. Обектът бил деклариран през 1998 година пред данъчна служба. През 1992 година пък започнал строежът. Иначе Марашев живеел в Свиленград; имал обаче открити партиди от 96-та година и плащал ток и вода. Земята е частна, не държавна, от общината казали, че е проблем да се узакони земята и по-късно. Съседите му били от Свиленград, къщите не били палати, добави той. Марашев бил в момента единственият действащ митничар, осведоми той и каза, че определението вървяло повече по аналогия. Павлин Паришев никога не бил шеф на митницата, работел в "Пътни такси и разрешителни".

Митничарски палати там няма, категоричен беше Марашев, който имал нотариален акт за земята. Той обаче не помнел кога я е придобил, било след строежа. Марашев не бил участвал в купони в къщата на братя Паришеви. Не бил сигурен дали там са идвали политици и министри.