Петър Лесов извика добричлия в националния тим по бокс

Архив Варна

28-03-2010, 17:43

СВЕТЛАНА МИХАЙЛОВА

Тимът на Добруджа зае пето място в крайното отборно класиране на завършилия в Добрич държавен лично-отборен шампионат по бокс за младежи до 17-18 години.

Домакините завършиха с едно второ и четири трети места. В кат. до 64 кг Йордан Карпачев загуби на финала от Николай Колев от Русе с 4:1 точки. На полуфиналите представителят от крайдунавския град елиминира и Димитър Милчев. До трето място достигнаха още трима възпитаници на Михаил Георгиев - Иван Владимиров в кат. до 75 кг, Александър Протич в кат. до 81 кг и Бирджан Метин в кат. до 91 кг. Последният бе на точка от финала, губейки с 2:1 на полуфиналите. Бирджан получи повиквателна от селекционера на националния тим Петър Лесов за участие в международен турнир за юноши в Хърватска. Състезанието ще бъде от 15 до 19 април. В държавния шампионат участваха близо 90 ръкавици от 34 клуба. Шампионската титла спечелиха боксьорите на Бургас, следвани от Плевен и Пазарджик. Двама състезатели на отбора на Добрич с треньор Стефан Петков завършиха на трето място в своите категории, след като достигнаха до полуфиналите.