Серина спечели Шампионата на WTA

Архив Варна

02-11-2009, 12:42

Варна Утре

Американската тенисистка Серина Уилямс спечели Шампионата на WTA за втори път в кариерата си.

Поставената под номер 2 се наложи на финала в Доха над миналогодишната победителка Винъс Уилямс с 6:2, 7:6(4) за 85 минути. 28-годишната Серина не даде нито една възможност на по-голямата си сестра и заслужено триумфира. Тя не загуби нито един мач в цялата надпревара и взе премия от 1,55 милиона долара.
Серина доминираше във финала. Тя реализира пробиви в третия и в седмия гейм, за да спечели първия сет с 6:2. Във втората част и двете бяха много стабилни при подаването си и не допуснаха възможности за пробив. Така се стигна до тайбрек. Серина поведе с 5:1, но позволи на сестра си да намали до 4:5 след три поредни непредизвикани грешки. До края обаче номер 2 в схемата беше безапелационна. Тя пласира ас, а след това реализира първия си мачбол с прецизен печеливш удар от форхенд по диагонала.
Серина Уилямс ще завърши годината като водачка в световната ранглиста, след като досегашната лидерка Динара Сафина (Русия) прекрати участие още в първия си мач от надпреварата заради травма.